Zastrzyk młodości dla każdego!

Zastrzyk młodości – brzmi jak marzenie, a co najlepsze, da się je zrealizować! Obecnie najpopularniejszym zastrzykiem młodości jest mezoterapia, czyli metoda stosowana do leczenia różnorakich schorzeń skóry, do jej regeneracji, w celu leczenia celullitu, łysienia oraz rozstępów. Jest to zabieg do którego należy zastosować się do odpowiednich wytycznych oraz wziąć pod uwagę wszelkie przeciwwskazania. Przede wszystkim jednak dobrze dowiedzieć się na czym on tak właściwie polega.

Mezoterapia jest to zabieg którego zwykle używa się po to, aby ujędrnić oraz odmłodzić skórę szyi, dekoltu czy twarzy. Polega on na tym, że pod skórę wstrzykuje się substancje, które posiadają właściwości rewitalizujące oraz regenerujące, takie jak: kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka i wiele, wiele innych.

Do zabiegu jednak nie można sobie podejść od tak, bez przygotowania. Wcześniej, najlepiej tydzień przed mezoterapią należy wcierać w skórę preparat, który zawiera witaminę K, ponieważ uszczelni on naczynia krwionośne, a oprócz tego ma on właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Ważne jest także, aby 2 tygodnie przed zabiegiem nie zażywać aspiryny ani żadnych lekarstw ją zawierających oraz aby tuż przed samą mezoterapią posmarować twarz kremem, który ma za zadanie znieczulić i jest on wypisywany przez lekarza podczas konsultacji.

Sam zabieg to nic innego jak wstrzykiwanie odpowiedniego preparatu pod skórę. Ów preparat ulepsza metabolizm komórek tłuszczowych oraz usprawnia mikrokrążenie. Jest to zabieg wykonywane przy pomocy cienkiej igły lub pistoletu, który ma regulowaną głębokość wkłuć. Nakłucia w ogóle nie bolą, ponieważ igła dociera tylko do tkanki tłuszczowej skóry. Dla bardzo wrażliwych na ból osób zalec się użycie kremu znieczulającego. Po zabiegu ważne jest, aby nakłuwane miejsca odpowiednio rozmasować.

Mezoterapia to zabieg, którego nie należy wykonywać u osób z cukrzycą, opryszczką, zapaleniami skóry, chorobami nowotworowymi, cukrzycą oraz u kobiet w ciąży i laktacji oraz u osób, które mają skórę naczyniową, czy też używają leków przeciwkrzepliwości krwi. 

 

Kategorie: Medycyna estetyczna,