Skuteczna walka ze zmarszczkami!

Któż nie chciałby wiecznie wyglądać młodo? Zmarszczki niestety nieuchronnie przypominają nam każdego dnia o nieubłagalnym mijaniu czasu. O tyle, o ile mężczyznom delikatne zmarszczki dodają dojrzałości i męskości, dla kobiet jest to uporczywy problem, z którym muszą walczyć. Zmarszczki zwykle najczęściej pojawiają się w okolicach ramion, twarzy i dekoltu. Jak więc z nimi walczyć, aby więcej się nie pojawiły?

      Przede wszystkim należy pamiętać o tak oczywistej i niepozornej rzeczy, jaką jest sen. Gdy śpimy nasza skóra nie tylko regeneruje się, ale też odpoczywa. Istotna jest odpowiednia jakość powietrza. Im dłużej przebywamy na świeżym powietrzu oraz właściwie przewietrzonych miejscach to nasza skóra jest wtedy o wiele bardziej odporna na pojawianie się zmarszczek oraz jędrna.

      Poza snem bardzo istotne jest, aby dbać o właściwe odżywianie. Powinniśmy prowadzić dietę bogatą w witaminy A, C, E oraz te z grupy witamin B, mają one zbawienny wpływ na naszą cerę, bo są doskonałymi przeciwutleniaczami.

      Gdy zadbamy o właściwą ilość snu oraz zdrową dietę warto pomyśleć też o ćwiczeniach mięśni twarzy, a także nad ich masażem. Tego rodzaju ćwiczenia wzmacniają mięśnie i ujędrniają skórę. Połączone razem z masażem przynoszą zadziwiające efekty, ponieważ pobudzają wytwarzanie się kolagenu. Na czym polegają ćwiczenia mięśni twarzy? Może to być robienie różnych min czy zwykłe wymawianie wyraźnie wszystkich liter alfabetu. Natomiast masaż twarzy robi się samymi opuszkami palców.

      Poza naturalnymi metodami, wyżej wymienionymi dobrze jest zaopatrzyć się w dobrej jakości krem przeciwzmarszczkowy. Kupując krem szukaj takich, które odpowiednio nawilżą skórę i które zawierają olejki. Koniecznie zwróć także uwagę na zawartość witaminy A oraz hydrokwasów, ponieważ złuszczają one martwy naskórek i stymulują produkcję kolagenu. Tego rodzaju kremy są dostępne niemal w każdej aptece, drogerii czy nawet w większym markecie. Wybór jest naprawdę duży, ponieważ znani producenci prześcigają się w użyciu coraz to bardziej nowoczesnych zastosować.

      Doskonałym uzupełnieniem do kremu przeciwzmarszczkowego będzie zakup maseczki odżywczej lub ujędrniającej. Poprzez działanie maseczki skóra staje się bardziej promienna, wypoczęta, elastyczna oraz odżywiona. Dodatkowym atutem jest to, że maseczki mają o wiele bardziej intensywne działanie niż zwykły krem. 

Kategorie: Twarz,