Pozbądź się zmarszczek i wykonaj masaż przeciwzmarszkowy!

Zmarszczki to ponad czasowa zmora wszystkich kobiet. W dobie kultu młodości kobiety są zrobić wszystko i za wszystkie pieniądze, aby ich cera wyglądała młodo, promiennie i gładko. Strach przed pojawianiem się zmarszczek dopada już nawet młode panie, które zaczynają myśleć coraz częściej, jak zapobiec i walczyć z problemem zmarszczek. Nie jest jednak powiedziane, że aby zachować młodą i piękną cerę musimy wydawać majątek na drogie kremy i maseczki, okazuje się, że wystarczą darmowe, regularne ćwiczenia twarzy wykonywane w domu. Jak wykonać taki masaż? Poniżej znajdziesz szczegółowy opis masażu, który należy wykonywać najlepiej wieczorem i przy okazji nakładania kremu na noc.

      Najczęściej marszczącą się częścią naszej twarzy jest czoło. Gniewając się czy myśląc marszczymy skórę czoła, w związku z tym powinniśmy pamiętać o odpowiednim masażu. W jaki sposób to zrobić? Ułóż czubki palców u nasady nosa, a następnie wykonaj nimi poziome ruchy pocierające. Potem przesuń palce w górę, aż do linii włosów i wzdłuż niej od jednej do drugiej skroni. 

      Kolejną częścią twarzy, którą warto regularnie masować są usta. Aby zapobiec utracie jędrności na konturze ust należy używać do masowania palców środkowych oraz wskazujących. Kładziemy je w kącikach ust, a następnie rozpoczynamy robić małe, ale zdecydowane okrężne ruchy palcami. W podobny sposób robimy masaż tuż pod ustami.

      Gdy wymasujemy już czoło i usta najwyższy czas zająć się brwiami. Brwi mają to do siebie, że są bardzo charakterystyczne i gdy się gniewamy, to ściągamy je w ten sposób, że między nimi powstają pionowe zmarszczki tzw. „lwie zmarszczki”. Jak z nimi walczyć? Otóż najskuteczniejszym sposobem jest masaż, poprzez wykonywanie okrężnych ruchów, najpierw na grzbiecie nosa, a potem powoli i bardzo spokojnymi ruchami przesuwamy palce ku skroniom, a następnie ku całemu czołu, aż dojdziemy do samej nasady włosów.

      Na sam koniec warto zająć się naszą brodą. Wiele osób boryka się z problemem tzw. „podwójnego podbródka”, który prezentuje się naprawdę nieestetycznie i nadaje nam otyły wygląd. Jest to największa zmora każdej kobiety i najchętniej żadna nie miałaby z nim nigdy od czynienia. Aby tak się stało musimy unieść głowę nieco do góry, a pod brodę podkładamy prostą dłoń, skierowaną opuszkami do dołu, następnie głośno i wyraźnie rozpoczynamy wypowiadać samogłoski „a, e, i, o, u” – taką serię powtarzamy po kilka razy. 

 

Kategorie: Twarz,