Peeling kwasem migdałowym – krok po kroku!

Zabiegi kwasem migdałowym to nowe i ciekawe rozwiązanie, służące odnowie komórkowej skóry poprzez jej złuszczenie. Zadbana i gładka skóra świadczy nie tylko o naszej urodzie, ale także o zdrowiu, więc powinniśmy o nią należycie zadbać.

      Zanim jednak zdecydujemy się na peeling kwasem migdałowym to należy udać się na pierwszy zabieg do profesjonalisty, ponieważ dobrze jest wcześniej sprawdzić, jak nasza skóra reaguje na takie zabiegi. Są to zabiegi, które powinny odbywać się regularnie, ok. 2-3 razy w miesiącu.

      Sam zabieg kwasami migdałowymi ma na celu wyregulować proces odnowy komórkowej skóry, wspomagając jej złuszczanie. Dzięki takiej kuracji nasza skóra nie tylko się nawilża, ale także staje się znacząco gładka. Peeling z kwasami wykazuje działanie bakteriostatyczne, czyli jest doskonałym rozwiązaniem w leczeniu trądziku. Oprócz tego uelastycznia, wygładza, odmładza, ujędrnia skórę, ujednolica koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia.

      Przed zabiegiem należy zmyć makijaż i zabezpieczyć wazeliną lub kremem Nivea miejsca wrażliwe, typu skóra wokół ust, nosa i oczu. Najpierw nakładamy na czystą skórę żel przygotowujący do zabiegu eksfoliacji. Nakładamy małą ilość preparatu na wilgotną skórę szyi, dekoltu i twarzy po czym kolistymi ruchami rozprowadzamy go po skórze, delikatnie masując. Następnie zmywamy żel dużą ilością wody i osuszamy twarz chusteczką kosmetyczną.

      Aby złuszczyć twarz kwasem należy właściwą ilość preparatu nanieść na osuszoną skórę i pozostawić go na ok. 10 minut. Potem nakładamy na skórę neutralizator, który zapobiega podrażnieniom i ma działanie kojące. Po chwili należy zmyć wszystko dokładnie letnią wodą.

      Na sam koniec nakładamy na skórę maskę odżywczo-regenerującą po eksfoliacji. Trzymamy ją na twarzy ok. 20 minut, a potem również spłukujemy ciepłą wodą. Po wszystkim można nałożyć na twarz odpowiedni krem wybielający lub nawilżający.

       Po ok. 10 zabiegach skóra staje się widocznie odnowiona i odświeżona, a wszelkie szpecące nas zaskórniaki oraz trądzik skutecznie i na trwałe znika z naszej twarzy!

 

Kategorie: Twarz,