Nos idealny!

Poza ustami i oczami, kolejną częścią twarzy, która najczęściej nie odpowiada pod względem estetycznym kobietom, ale czasami również i mężczyzną – jest nos. Jest druga część twarzy, po ustach, do której zazwyczaj każdy z nas ma najwięcej uwag. Nie pasuje nam, że jest wklęsły, niesymetryczny czy garbaty. Generalnie, taki, który nas szpeci, a nie zdobi. Jak temu zapobiec? Należy znaleźć dobrego dermatologa estetycznego i użycie kwasu hialuronowego, aby zmienić swój nos.

Najbardziej popularnym sposobem korekty nosa są przede wszystkim zabiegi chirurgiczne. Minusem tej metody jest wielomiesięczna rekonwalescencja, bardzo dużo kosztują i są bardzo bolesne. Efekty jednak nie zawsze satysfakcjonują klientów. Z tego powodu na operację plastyczną powinny decydować się ludzie, którzy mają rzeczywiście poważne defekty. Zwykle, gdy problemem jest nieduży garbek czy wklęsłość jest to przypadłość, z którą da się żyć. Ale nie trzeba… ponieważ tą niedoskonałość nosa można skorygować niemal od razu. Jak? Poprzez użycie kwasu hialuronowego oraz wprawioną rękę doświadczonego dermatologa estetycznego. Co możemy ulepszyć w ten sposób? Jakie mankamenty? Otóż możemy optycznie zwęzić zbyt szeroki nos, wyprostować grzbiet, wypełnić wklęsłości, wyprostować nos po złamaniu czy pozbyć się garbka. Mało tego można nawet wymodelować zadarty nos oraz taki, którego czubek opada w dół.

Najpierw lekarz dokładnie omawia z pacjentem, która zmiana będzie dawała najlepszy oraz naturalny efekt, oraz będzie najbardziej harmonijna. Sam zabieg polega na miejscowym znieczuleniu, po czym wstrzykuje się pacjentowi wypełniacz w postaci żelu. Potem preparat podaje się we właściwe miejsca i co ważniejsze, po iniekcji odpowiednio formuje w tkankach. Zabieg trwa ok. 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji.

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest świetnym rozwiązaniem, a efekt zabiegu utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Cały proces odbywa się stopniowo, więc nie trzeba się martwić o nagłe pogorszenie wyglądu nosa. Mniej więcej po roku czasu dobrze jest zgłosić się na konsultację, aby lekarz zaplanował terminal uzupełnieni preparatu. 

 

Kategorie: Medycyna estetyczna,