Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Jeśli interesujesz się doskonaleniem swojego wyglądu oraz nowościami w medycynie estetycznej na pewno zainteresuje Cię coraz bardziej popularny zabieg laserowego zamykania popękanych naczynek. Fenomen tego rodzaju zabiegu polega na tym, że w szybki i efektowny sposób pozbywamy się z naszej skóry szpecących nas pajączków i niemal od razu możemy cieszyć się efektami naszego nowego wyglądu. Bardzo istotny jest także fakt, że laserowe zamykanie naczynek to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów.

Generalnie cały zabieg opiera się na tym, że naświetlane są punkty połączeń żył oraz miejsca na ich przebiegu i w temu sposób pozbywamy się całych, widocznych pajączków. Pytanie jednak czym tak właściwie są uporczywe „pajączki”? Otóż są to popękane naczynia krwionośne, które dość często pojawiają się na skórze i stanowią uporczywy i niewygodny problem. Przyczynami powstawania tzw. „pajączków” mogą być zarówno nadciśnienie tętnicze, zbyt duża wrażliwość skóry, zaburzenia krążenia lub problemy hormonalne.

Obecnie wymyślono kilka sposobów na skuteczną walkę z popękanymi naczynkami, do najpopularniejszych metod zalicza się IPL – intensywne wiązki światła, elektrokoagulacje oraz jedną z najbardziej skutecznych – czyli leczenie przy pomocy laserów Nd-Yag. Najbardziej istotne jest jednak to, że żadna z tych metod nie jest niebezpieczna dla zdrowia, ani nie naraża innych tkanek na jakiekolwiek uszkodzenia. Wszystko to dlatego, że do tego rodzaju zabiegów używane są specjalne pulsujące systemy laserowe.

Na czym dokładnie polega zabieg z użyciem lasera? Otóż wytwarzany przez laser strumień światła nagrzewa do wysokiej temperatury hemoglobinę, a następnie dochodzi do usunięcia oraz zamknięcia naczyń krwionośnych. Kilka dni po zabiegu ma miejsce resorpcja, czyli naturalne wchłonięcie się zmiany w skórze przez organizm, a największym atutem tego rodzaju zabiegów jest ich trwały charakter.

Bardzo ważne jest, aby tuż przed zabiegiem posmarować skórę specjalnym żelem chłodzącym lub jednym z najnowszych preparatów, które posiadają funkcję chłodzącą, ponieważ czasami zdarza się, że pacjenci z czasie strzału lasera mogą poczuć niewielkie pieczenie w naświetlanym miejscu. Rzecz jasna jest także możliwość poproszenia lekarza o znieczulenie miejscowe, jeśli ktoś ma bardzo wrażliwą skórę oraz słabą odporność na ból. Generalnie zaleca się wykonanie od 1 do 3 zabiegów, w zależności od tego jak rozległe są „pajączki” na naszym ciele. Oprócz tego, że ten zabieg jest w pełni bezpieczny dużym plusem jest fakt, że nie pozostawia po sobie żadnych śladów, chyba, że jakieś naczynko było naprawdę bardzo duże, to wtedy po zabiegu może powstać niewielki siniak, jednak powinien on zniknąć za kilka dni. 

 

Kategorie: Ciało,