Mikrodermabrazja diamentowa – co to jest?

Mikrodermabrazja diamentowa – brzmi przerażająco, ale wcale nie jest takie straszne. Jest to jeden z najpopularniejszych i najczęstszych zabiegów kosmetycznych, który polega na złuszczaniu naskórka. Zabiegi mikrodermabrazji dzieli się na trzy rodzaje, które różnią się od siebie rodzajem środka, którego używa się do ścierana naskórka, intensywnością oraz metodą zabiegu. Jakie jest zastosowanie mikrodermbarazji oraz na czym ona polega?

Od praktycznej strony jest zabieg, w trakcie którego ściera się martwy, zrogowaciały naskórek używając do tego głowic diamentowych. Głowice mogą mieć różne średnice ziaren diamentu, a dobór ich uzależniony jest od powierzchni ciała, na której ma odbyć się zabieg, oraz od głębokości złuszczenia.

Jest to zabieg niemal całkiem bezbolesny. Co ważniejsze, za pomocą wbudowanej do urządzenia pompie martwy naskórek zostaje bezpośrednio usunięty z powierzchni skóry. Należy pamiętać, aby po zabiegu unikać ekspozycji skóry na intensywne słońce przez czas około 2 tygodni. Powinno się także nie zażywać kąpieli na basenie, ponieważ chlorowana woda nie sprzyja regeneracji skóry oraz zrezygnować z nakładania makijażu, przynajmniej przez 1 dzień. Zakazane jest także drapanie łuszczącej się skóry oraz zaleca się używanie kremów z filtrem o faktorze minimum 30 oraz picie dużo niegazowanej wody mineralnej.

Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej zdecydowanie polepsza się koloryt skóry, która staje się świeższa oraz jaśniejsza. Przebarwienia stają się mniej widoczne. Poprawia się stan włókien kolagenowych oraz stymulowany jest wzrost komórek.

Kiedy warto pomyśleć o zabiegu mikroderabrazji? Wtedy, gdy dotyczy nas problem trądziku zaskórnikowego, grudkowatego oraz blizny, które powstały w wyniku trądziku, w przypadku rozszerzonych porów, łojotoku, odbarwień skóry, zaskórników, blizn, rozstępów oraz szorstkiego naskórka. Trzeba być jednak świadomym, że zabieg nigdy nie zlikwiduje przebarwień oraz blizn w 100%, ale zdecydowanie zmniejszy ich widoczność. 

 

Kategorie: Medycyna estetyczna,