Metody na skuteczne usuwanie blizn!

Blizny już dawno wyszły z mody, odkąd zamiast „blizn wojennych” na naszych twarzach zaczęły rodzić się blizny „pamiątkowe” po operacji wyrostka, po cesarskim cięciu czy po trądziku. Każda blizna jest inna, mogą być płytkie, głębokie, duże czy małe. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych porad, dotyczących skutecznej walki z bliznami.

Blizny to naturalny rezultat procesu, jakim jest gojenie się skóry. W zależności od rodzaju schorzenia, indywidualnych skłonności organizmu oraz rodzaju urazu jest kształt oraz wielkość blizny występującej na naszej skórze. Ważne jest, aby w czasie gojenia się blizn unikać palenia papierosów, ponieważ utrudniają one odbudowę uszkodzonych partii skóry, przez co jest ona niedotleniona. O tyle, o ile palenia powinniśmy unikać, o tyle spożywanie alkoholu czy próbowanie różnorakich diet nie ma znaczącego wpływu na zrastanie się ran.

W salonach kosmetycznych możemy zapisać się na zabiegi, które poprawią wygląd naszej blizny. Po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu kosmetolog czy też dermatolog profesjonalnie dobierze do nas odpowiedni rodzaj metody, dzięki której pomoże pozbyć się nam blizn z naszej skóry. Największym plusem tego rodzaju zabiegów jest to, że zwykle są one bezinwazyjne. Niestety, gdy mamy do czynienia z większymi oraz głębszymi bliznami nie zawsze da się je usunąć. Pocieszające jest jednak, że te małe i płytki blizny zwykle udaje się usunąć w 100% i bez pozostawienia po nich większego śladu.

Gdy mamy do czynienia z małymi, płytkimi bliznami po ospie wietrznej czy trądziku doskonałym rozwiązaniem jest głęboki peeling chemiczny. Polega on na rozpuszczaniu wierzchnich partii skóry przy użyciu specjalnych mieszanek chemicznych. Minusem tego zabiegu jest zaczerwieniona skóra, która może utrzymywać się do około miesiąca po zabiegu.

W przypadku przerośniętych, twardych blizn o ciemnoczerwonym kolorze warto pomyśleć o ostrzykiwaniu. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu do środka zmiany odpowiednich preparatów sterydowych. W ten sposób znika bliznowa narośl, a na jej miejsce powstaje normalna blizna. Zaleca się przyjęcie kilku zastrzyków, w odstępie od 2 do 3 tygodni, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. 

 

Kategorie: Ciało,