Jak właściwie pielęgnować cerę naczyniową?

Jeżeli martwisz się pajączkami, które z czasem pojawią się na Twojej skórze to oznaka, że Twoja skóra ma tendencję do pękających naczynek. Jednak nie jest to wyrok śmierci, a cera naczyniowa to coś, z czym można skutecznie walczyć. W jaki sposób? Poniżej znajdziesz kilka pożytecznych rad dotyczących pielęgnacji oraz walki ze szpecącymi Twoją skórę pajączkami.

      Przede wszystkim warto się jednak dowiedzieć skąd w ogóle na naszej skórze pojawiają się pękające naczynka. Otóż pod wpływem temperatury naczynka krwionośne rozszerzają swoją objętość i to właśnie dlatego, np. pod czas dużego wysiłku fizycznego zdarza się, że na naszej twarzy pojawiają się rumieńce. Przyczyną cery naczyniowej mogą być jednak zarówno geny, hormony, jak i stres. Wpływa na to bardzo wiele czynników, typu alergie, choroby układy krążenia, schorzenia skórne, czynniki atmosferyczne czy choćby przyjmowane leki czy tryb życia, który prowadzimy.

      Czego należy unikać, gdy mamy do czynienia z cerą naczyniową? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju skrajności, takich jak nagłe zmiany temperatury powietrza, na przemian kontaktu z zimną i gorącą wodą, ostrego słońca i mrozu. Nie powinno się także podrażniać skóry naczyniowej ziarnistym peelingami czy podrażnieniami mechanicznymi.

      Co do pielęgnacji skory naczyniowej bardzo ważne są regularne wizyty u kosmetologa. Dzięki profesjonalnym zabiegom pielęgnacyjnym dostarczamy skórze wysoce skoncentrowanych składników aktywnych, które są niezastąpione dla odpowiedniej pielęgnacji wrażliwej skóry.  Generalnie zabiegi kosmetologiczne to obkurczanie naczyń krwionośnych i zamykanie popękanych naczynek, poprzez naświetlanie skóry intensywnym źródłem światła IPL, emitowaniu na skórę prądu o wysokiej częstotliwości – czyli elektrokoagulacja, elektroliza, jonoforeza, czy termo liza, oddziaływanie fal radiowych RF czy choćby korzystanie z podtlenku azotu, co nazywamy kriochirurgią.

      Nie wolno jednak zapominać, że poza opiekę kosmetologa bardzo ważna jest właściwa dieta oraz prawidłowa suplementacja witamin, które wzmacniają naczynia krwionośne. 

 

Kategorie: Twarz,