Jak skutecznie usunąć cellulit?

Cellulit to zmora niemal każdej kobiety. Jest to okropny defekt kosmetyczny, który pojawia się niemal u 90% kobiet. Pomarańczowa skórka sprawia, że panie czują się nieatrakcyjne i wpadają w różnorakie kompleksy. Jak walczyć z tym niewdzięcznym wrogiem? Poniżej znajdziesz kilka, ciekawych i praktycznych metod na skuteczne pozbycie się cellulitu!

Zbawienna moc grejpfruta! Grejpfrut to wspaniały owoc, który ma bardzo pozytywny wpływ na działanie całego ludzkiego organizmu. Chroni nas przed miażdżycą, obniża poziom cholesterolu i glukozy, wzmacnia kości oraz ma właściwości odchudzające. Nie jest istotne czy go jemy czy robimy masaż ciała z jego użyciem. Ważne, aby grejpfrut był w naszej codziennej diecie oraz aby systematycznie masować skórę tym oto owocem. Dzięki temu szybko dostrzeżemy pozytywną zmianę w jędrności i elastyczności naszej skóry oraz drastycznie zmniejszy się ilość pomarańczowej skórki na naszym ciele. Jedyna pomarańczowa skórka, z którą będziemy musieli się uporać to skórka po grejpfrucie!

Kawowy peeling! Kawa to nie tylko doskonały pomysł na dobre rozpoczęcie dnia, ale także sposób na walkę z cellulitem, tylko zamiast parzyć ją w filiżance trzeba zrobić z niej odpowiedni peeling. Peeling należy wykonać z fusów po kawie, także po wypiciu porannej małej, czarnej możemy szybko udać się do łazienki i zrobić sobie porządny peeling skóry.

Bye-Bye Fast food! Niestety, ale jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru pomarańczowej skórki to niezbędna jest radykalna zmiana diety. Zarówno nadmiar soli, jak i bardzo przetworzona żywność tylko pomagają rozwijać się cellulitowi.

Boddy wrapping! To niestety mało popularny jeszcze w Europie, ale za to bardzo znany w Ameryce już od lat 70 XX wieku sposób na walkę z cellulitem. Daje on bardzo szybki i skuteczne efekty. Jest to zabieg, który można wykonać w domowych warunkach, należy kupić jednak wcześniej właściwy kosmetyk do body wrappingu, zwykle zawiera on w składzie algi, kofeinę, olejek pomarańczowy, cynamonowy, goździkowy oraz jest mocno rozgrzewający. Ów kosmetyk należy wmasować w nasze ciało, które następnie owijamy folią i trzymamy ją przez pewien czas na sobie. Po całej serii tego rodzaju zabiegów można w zupełności pozbyć się cellulitu! 

 

Kategorie: Medycyna estetyczna,