Jak skutecznie usunąć blizny po trądziku?

Wbrew pozorom nieprzyjemne „pamiątki” po młodzieńczym trądziku to problem nie tylko nastolatków, ale także i dorosłych. Przez blizny po przebarwieniach czujemy się nie atrakcyjni i mniej pewni siebie. W jaki sposób więc z nimi walczyć? Poniżej znajdziesz kilka pożytecznych wskazówek na ten temat.

      Należy pamiętać, że trądzik to stan zapalny w związku z tym, powinniśmy szczególnie dbać i pielęgnować naszą skórę, na tyle, aby do owego stanu zapalnego dochodziło jak najrzadziej. Jeśli chcemy uniknąć pojawiania się blizn po trądzikowych powinniśmy regularnie oczyszczać i złuszczać skórę, a na etapie jej zaczerwienienia działać w sposób przeciwzapalny. Doskonałym rozwiązaniem jest robienie sobie raz w miesiącu peelingu kwasem salicylowym albo dokonywanie zabiegu delikatnej mikrodemabrazji. Oprócz tego niesamowicie istotne jest zachowanie właściwej diety, bogatej w witaminy i antyutleniacze, a także znacznie ograniczenie spożywanie zbyt pikantnych posiłków. Poza tym warto zadbać oto, aby nasza skóra nie była przesuszona, dlatego, że wtedy bardzo wzmożona jest praca gruczołów łojowych, które będą chciały ją nawilżyć, a co za tym idzie dodatkowo pozatykają pory i przyśpieszą rozwój trądziku.

      W przypadku gdy mamy do czynienia z trądzikiem o średnim i niewielkim nasileniu dobrze jest pomyśleć o leczeniu poprzez laseroterapię. Najpopularniejszy i najskuteczniejszy jest zabieg laserem bromkowo-miedziowym, ponieważ umożliwia ona usunięcie stanu zapalnego i zapobiega powstawaniu nowego. Sam zabieg trwa niecałe 15 minut i co najważniejsza jest całkowicie, a to całkowicie bezbolesny. Tego rodzaju zabieg ma wiele pozytywnych działań. Promieniowanie lasera pochłaniane jest przez barwnik, który znajduje się w bakteriach odpowiedzialnych za rozwój trądziku. Dzięki temu są one redukowane i w związku z tym następuje duży spadek pojawiania się nowych zmian.  Oprócz tego, za pomocą działania biostymulującego laser mobilizuje własne możliwości organizmu to regeneracji i obrony oraz działa przeciwzapalnie, a co najważniejsza przyczynia się do blaknięcia przebarwień skórnych.

 

Kategorie: Twarz,