Fakty i mity o depilacji laserowej!

Coraz bardziej popularną metodą stosowaną w medycynie estetycznej jest depilacja laserowa. Fenomenem tego rodzaju zabiegów jest to, że są w 100% bezpieczne i przynoszą spektakularne efekty. Zbędnego owłosienia chcąc się pozbyć nie tylko kobiety, ale coraz częściej także i mężczyźni, a salony kosmetyczne są coraz bardziej oblegane.

W związku z tym, wiele osób zastanawia się czy zaraz po depilacji laserem skóra jest mocno podrażniona? I tak i nie, ponieważ skóra może być delikatnie podrażniona i lekko zaczerwieniona, aczkolwiek nie powinno to trwać dłużej niż kilka godzin. Generalnie po depilacji laserowej nie jest konieczne używanie jakichkolwiek środków łagodzących, natomiast przebarwienia i odbarwienia zdarzają się bardzo sporadycznie, bo tylko u ok. 2% pacjentów.

Kolejnym zagadnieniem, które interesuje zwykle pacjentów jest to czy zabieg depilacji jest bolesny. Otóż jest w zupełności bezbolesny. Jedyne co może wystąpić to uczucie niedużego dyskomfortu, odczuwalnego jako pieczenie czy szczypanie. To jak bardzo intensywne może być owe szczypanie czy pieczenie zależy tylko i wyłącznie od naszej indywidualnej odporności na uczucie bólu.

Istotne jest także odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Przede wszystkim nie powinno się w żaden sposób podrażniać skóry. Należy więc pamiętać, aby nie używać przed zabiegiem depilatorów elektrycznych, wosku, gruboziarnistych peelingów ani nie chodzić do solarium. Istotne jest także, aby skóra przed naświetleniem nie miała nigdzie zmian skórnych oraz świeżych skaleczeń. Jeśli ktoś jest nieodporny na ból powinien przyjść trochę wcześniej przed depilacją i użyć maści znieczulającej.

Najważniejszymi informacjami, które dotyczą zabiegów depilacji laserowej są oczywiście jego cena oraz okres przez który należy je przeprowadzać. Jeden seans laserowy kosztuje od 140zł do 1000zł i jest on zależny od obszaru skóry, która poddana jest naświetleniu. Co to czasu, to długość zabiegu również uzależniona jest od powierzchni depilowanej skóry i generalnie trwa on od kilkunastu minut do 3 godzin.

Depilacja laserowa to doskonała i skuteczna metoda, która pozwala na szybkie i trwałe usunięcie zbędnego owłosienia, ponieważ cebulki są niszczone w większej ilości za jednym razem.

 

Kategorie: Medycyna estetyczna,