5 sposobów na skuteczną walkę z rozstępami!

Rozstępy to problem, z którym borykają się nie tylko młode matki świeżo po przebytym porodzie, ale także wiele innych osób, niezależnie od wieku czy płci. Bardzo często przyczyną rozstępów jest mało elastyczna skóra, która zmienia się, gdy chudniemy, tyjemy, przybieramy masę mięśniową, w skutek niedoboru cynku czy też w okresie dojrzewania lub po prostu z powodu danych predyspozycji genetycznych. Najczęściej rozstępy występują w okolicach brzucha, pleców, łydek, pośladków czy rąk.

Jest to bardzo nieprzyjemny widok, który zdecydowanie odbiera dużo urody. Gdy rozstępy, z którymi mamy do czynienia są już białe - zmniejszyć się je można już tylko w gabinecie medycyny estetycznej, natomiast te świeże, czerwone rozstępy możemy próbować zwalczać na własny sposób. Poniżej znajdziesz 5 praktycznych sposobów walki z problemem rozstępów.

Odpowiedni masaż – jest to znana i sprawdzona metoda walki z rozstępami. Największymi zaletami masażu jest to, że poprawia on krążenie krwi oraz limfy, a do tego mocno ujędrnia skórę. Niestety masaże, które wykonywane są w gabinetach kosmetycznych są bardzo drogie, jednak też skuteczne, także warto w nie zainwestować. Jeśli jednak decydujemy się na samodzielne masaże to można dokonywać ich np. podczas kąpieli, w trakcie której należy kolistymi ruchami masować obszary na których występują rozstępy. W celu wykonania tego rodzaju masażu warto zaopatrzyć się w specjalnie do tego przeznaczoną rękawice oraz szorstką gąbkę. Dodatkowym plusem tego rodzaju masaży jest to, że przy okazji pozbywamy się z naszej skóry także cellulitu.

Opalanie – w trakcie wylegiwania się na słońcu ma miejsce wzrost produkcji barwnika, który odpowiedzialny jest za to, aby nasza skóra była opalona. Im bardziej opalona jest nasza skóra, tym rozstępy są mniej widoczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby stosować produkty do opalania z filtrami UV i nie przebywać zbyt długo na słońcu.

Prawidłowa dieta – właściwie dobrana dieta może przyczynić się do odżywienia skóry oraz do jej wzmocnienia. Powinny w niej być produkty z witaminami A, E oraz te z grupy B czy takie minerały jak cynk czy żelazo.

Kosmetyki pielęgnacyjne – najskuteczniejsze w walce z rozstępami są specyfiki wykonane na bazie alg oraz olejki i witaminy.

Zabiegi kosmetyczne w gabinecie – jeśli czerwone rozstępy stały się białe to oznacza, że należy udać się do specjalisty i zdecydować się na zabieg usunięcia rozstępów. 

 

 

Kategorie: Ciało,