10 niezawodnych sposobów na walkę z trądzikiem!

Młodzieńczy, ale także i ten zwykły trądzik to zmora, która dręczy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Przez niego czujemy się mniej atrakcyjni, cierpimy na brak pewności siebie i ciągle próbujemy z nimi walczyć, ale niestety zwykle bezskutecznie. Jak temu zapobiec? O jakich rzeczach warto pamiętać i czego należy przestrzegać? Poniżej znajdziesz 10 krótkich, ale skutecznych rad, dotyczących tego, jak skutecznie pozbyć się pryszczy!

Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie dotykaj twarzy rękami! Jest to niesamowicie istotne, ponieważ wykonując tą czynność przenosisz bakterie z jednego miejsca na twarzy w drugie miejsce. Gdy chcesz sprawdzić czy na twarzy nie pojawiły się nowe pryszcze, lepiej spójrz w lusterko, a nie badaj swojej twarzy dłońmi!

Drugą ważną sprawą, jest ograniczenie spożywanego mleka. To właśnie mleko w połączeniu z insuliną pobudza do pracy androgeny i testosteron, w efekcie czego wspomaga to trądzik w rozprzestrzenianiu się pod naszą skórą.

Unikaj zbędnego stresu! W sytuacjach nerwowych, trądzik chętnie i szybciej się rozwija.

Nigdy, a to przenigdy nie wyciskaj pryszczy! Mimo iż jest to bardzo kuszące i trudno się przed tym powstrzymać, postaraj się tego nie robić. Pamiętaj, że wyciskając jednego pryszcza przyczyniasz się do powstania 10 kolejnych dookoła.

Zadbaj też o higienę pracy, jednak staraj się, aby myć twarz maksymalnie dwa razy dziennie. Gdy będziesz robić to częściej Twoja skóra może się przesuszyć.

Pij dużo wody oraz staraj się nie jeść słodyczy. Pijąc wodę, przynajmniej 9 szklanek dziennie będziesz wypłukiwać z organizmu toksyny, odtruwał i detoksował organizm oraz nawilżał skórę. Słodycze to idealna pożywka dla bakterii, dlatego zdecydowanie powinieneś ich unikać, jeśli chcesz zwalczyć trądzik.

Wysypiaj się! Wypoczęta skóra ma mniejsze tendencje do pojawiania się pryszczy, niż ta zmęczona.

Dbaj o odpowiednią dietę i postaraj się, aby była ona bogata w witaminy, składniki mineralne, zdrowe oleje oraz w kwasy omega-3.

Staraj używać naturalnych kosmetyków na trądzik, takich jak olejek z drzewa herbacianego, sok z cytryny czy skórka od banana.

Stosuje kosmetyki stworzone specjalnie do walki z pryszczami. Pamiętaj, aby były to środki, które mają działanie łagodzące stany zapalne twarzy!

 

Kategorie: Twarz,